Avantajları Nelerdir?

Avantajları Nelerdir?

Ekonomik ömrü maksimum üç yıl olan araçların, bu süre bitimi sonrasında satılması durumunda firmalar, satış bedeli üzerinden kar elde etmiş görüneceğinden, bu karın vergisi de vermek zorunda kalmaktadırlar. Operasyonel filo kiralamada ise, giderleştirilebilen aylık sabit ödemeler dışında, kiracının sorumluluğunda olan herhangi bir masraf gerçekleşmez.

Alınan filo hizmeti süresince, kiralama bedeline ait aylık olarak sabitlenen ödemelerinizin faturaları muhasebeleştirilirken, firmanızın gider hesabında doğrudan olarak işlem kaydı görmesi söz konusudur.

Faturaya ait KDV’yi, ödenecek KDV’den mahsuplaştırıp, faturalarınızın tamamını 3 aylık bilanço dönemlerinde giderleştirebilirsiniz.

Filodaki araçlarınızın finansmanının, banko krediyle gerçekleştirilmesi durumunda, kredi tutarı bilançonuzda borç olarak yer alacaktır. Böylece hem finansman maliyetinizi, faaliyetlerinizde böyle bir dezavantajdan kaçınırsınız.

Kullanım hakkına sahip olduğunuz filo araçlarınızın yöntemini, firmamız gerçekleştireceğinden, şirketinizi olası risklerden arındırmış olursunuz. Sistemimizde araçların takibinin sürekliliğiyle; sorumlu, özenli ve deneyimli ekibimizle, size bu konu merkezli zaman, istihdam ve masraf tasarrufu sağlayarak, sektörünüzde farklılaşmanıza yardımcı oluruz.

Firmanız, filo kiralama hizmetinden yararlanma kararıyla, ilk adımda mevcut araçlarını diğer segmentlere dönüştürebilme veya nakde çevirebilme avantajı elde eder. Bu nakit avantajını da başka yatırımlara yönlendirebilme şansını elde ederek, daha etkili kaynak yöntemi sağlamış olacaksınız.

Oluşabilecek gerekli durumlarda, filo niceliğinde gelişme veya daralma, niteliğinde ise farklılaşma sağlayarak ve olası masraf kontrolünü gerçekleştirerek, gelişmelerin zamanında değerlendirilmesiyle sektörünüzde avantaj elde edebilecek oluşunuzda katkımız açıktır.

  • Yıllık Ocak ve Temmuz aylarına ait Motorlu Taşıt Vergisi,
  • Belirli periyotlarla gerçekleşecek araç muayene ve egzos muayene haraç ve pul bedelleri,
  • Yıllık düzenlenen zorunlu trafik sigortası ve kasko poliçeleri,
  • Uzun dönem filo kiralama hizmeti süresince taşıtların rutin servis takibi sonucu söz konusu olacak bakım, hasar ve onarım masrafları,
  • Lastik takibi ve buna bağlı gerekli lastik değişimleri ile ilgili giderler, üstlendiğimiz operasyon çerçevesinde tarafımızca yürütülecek, gerçekleştirilecek ve tüm konular şirketiniz tarafına herhangi bir masraf doğurmayacaktır.

Aksi temenni edilse de, olası bir kaza sonrasında hasarlı araç kullanıcısının, şirketimiz hasar departmanını bilgilendirmesiyle birlikte, kaza yönetimi tarafımızca sürdürülecektir. Bu doğrultuda gerekli durum belirlemesi sonrasında faaliyetlerinizin kesintisizliğine verdiğimiz önem gereği, şirketimiz tarafından ikame araç temin edilecektir.

7/24 boyunca, (0212) 567 11 67 numaralı ofis telefonundan, 0533 692 13 27 numaralı cep telefonundan firmamıza ulaşabilecek, konusunda bilgili ve tecrübeli danışmanlarımızca yürütülecek asistan servisimizle gerekli desteği de her zaman alabileceksiniz.

ACİL YOL YARDIMI


7 / 24 Acil yol yardım hizmetine 0-850-250-54-44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Kullanım Kılavuzu


Araç Kullanım Kılavuzunu Görüntülemek için

Tıklayınız...

Talep Formu


Filo Kiralama talepleriniz ve sorularınız için bize ulaşın.

Tıklayınız...

E-mail Bülteni